Loading...
Loading...
En teknolojik bilgisayarların bile sınırlarını zorlayan, Crytek'in ileri teknoloji oyunları, günümüzde bile bilgisayar donanımlarının kalitesini öğrenmek isteyen oyuncuları en çok şu soruyu sormaya yönlendiriyor:  

"But...CAN IT RUN CRYSIS?" yani “Crysis’i kaldırır mı?”

Crytek’in kurucusu Cevat Yerli, çocukluğundan beri makinelerin dilinden çok iyi anlayabilmesi sayesinde monitöre yansıyan görüntülerde harikalar yaratmayı başardı ve bunu da şirketinin DNA’sının en önemli parçası haline getirdi. Ancak şirketin son oyunu Crysis 3’ün çıkışıyla birlikte Cevat Yerli, teknik özellikleri çok fazla zorladıklarını da kabul ediyor.  

“İnsanlar oyunu şimdiye kadar yapılan en iyi rendering çalışmalarından biri olarak adlandırdı. Bence bu açıdan biraz fazla göze çarptık. Bazı özellikleri fazlasıyla öne çıkarmak iyi bir plan olsa da bu gibi durumlarda diğer özellikler kenara itilmiş oluyor. Biz de bunları geri planda bırakmak zorunda kaldı,” diyor Yerli.  

Birinci hedefi hem görsel hem de oyun deneyimi olarak en iyisini yapmak olan Cevat Yerli;  

“Bence asıl önemli olan insanların önemseyeceği ve hatta oyunu bitirdiklerinde ‘bittiği için ağlamak istiyorum’ diyecek kadar sevecekleri oyunlar yapabilmek,” diyor.

Bu makale Charlie Hall @Charlie_L_Hall tarafından 11 Temmuz 2013 tarihinde saat 12:30'da Polygon'da yayınlandı. Daha fazla bilgi için; https://www.polygon.com/features/2013/7/11/4503782/crytek-x-isle-redemption

Makale Çevirisi: Warface Türkiye (https://goo.gl/52mCTr)
Videoyu Hazırlayan & Seslendiren: Gökdeniz Çetin
Çözünürlük: 3840x2160 4K 60fps
Kayıt Süresi: 45 dakika
Düzenleme Süresi: 240 dakika
Render Süresi: 65 dakika
Yükleme Süresi 255 dakika
Video Uzunluğu: 13 dakika 

Comments

Leave a Reply